Siirry sivun sisältöön
Haku ja valikko
Haku
Hae
Seinäjoen Taitoluistelijat ry
Etusivu
Seura
Näytä sivun Seura alasivut
+
Piilota sivun Seura alasivut
-
Toimintakäsikirja
Näytä sivun Toimintakäsikirja alasivut
+
Piilota sivun Toimintakäsikirja alasivut
-
Vastuullisuus
Urheilijapolku
Näytä sivun Urheilijapolku alasivut
+
Piilota sivun Urheilijapolku alasivut
-
Yksinluistelu
Muodostelmaluistelu
Viestintä
Koulutuspolku
Varainhankinta ja talkootyö
Hallinto ja talous
Näytä sivun Hallinto ja talous alasivut
+
Piilota sivun Hallinto ja talous alasivut
-
Hallitus ja sen työskentely
Näytä sivun Hallitus ja sen työskentely alasivut
+
Piilota sivun Hallitus ja sen työskentely alasivut
-
Hallituksen tehtävät
Hallituksen kokoukset
Tiimit
Näytä sivun Tiimit alasivut
+
Piilota sivun Tiimit alasivut
-
Henkilöstö- ja taloustiimi
Markkinointi ja tiedotustiimi
Tapahtumatiimi
Varainhankintatiimi
Harrastetiimi
Tähtiseuravastaava
Valmennustiimi
Seuran talous
Varainhankinta
Rekrytointi
Yhteistyökumppanit ja alennukset
Tähtiseura
Kannattajajäsenyys
Valokuvia
Materiaalit
Kiertopalkinnot
RB-Rahasto
Luistelu
Näytä sivun Luistelu alasivut
+
Piilota sivun Luistelu alasivut
-
Aloita luisteluharrastus
Näytä sivun Aloita luisteluharrastus alasivut
+
Piilota sivun Aloita luisteluharrastus alasivut
-
Luistelukoulu (3-7 v. ) harjoitukset kerran viikossa
Luistelukoulu (3-5 v.) harjoitukset kaksi kertaa viikossa
Soveltavan luistelun ryhmä
Jatkoryhmät
Lisää luistelun aloittamisesta
Harrastaja-ja kilpailupassit
Yksinluistelu
Näytä sivun Yksinluistelu alasivut
+
Piilota sivun Yksinluistelu alasivut
-
Timantit
Kilparyhmät
Näytä sivun Kilparyhmät alasivut
+
Piilota sivun Kilparyhmät alasivut
-
K4
K3
K2
K1
KA
Kevyt kilparyhmät
Näytä sivun Kevyt kilparyhmät alasivut
+
Piilota sivun Kevyt kilparyhmät alasivut
-
JX
K3T
Tuntien korvaaminen
Muodostelmaluistelu
Näytä sivun Muodostelmaluistelu alasivut
+
Piilota sivun Muodostelmaluistelu alasivut
-
Mukaan muodostelmajoukkueisiin kaudelle 2024-2025
Muodostelman kehitysryhmä /Minitulokkaat RiverKids
Tulokkaat - RiverStars
Näytä sivun Tulokkaat - RiverStars alasivut
+
Piilota sivun Tulokkaat - RiverStars alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Noviisit - RiverFalls
Näytä sivun Noviisit - RiverFalls alasivut
+
Piilota sivun Noviisit - RiverFalls alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Juniorit - RiverPearls
Näytä sivun Juniorit - RiverPearls alasivut
+
Piilota sivun Juniorit - RiverPearls alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Seniorit - RiverX
Näytä sivun Seniorit - RiverX alasivut
+
Piilota sivun Seniorit - RiverX alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Aikuisten muodostelmajoukkueet
Näytä sivun Aikuisten muodostelmajoukkueet alasivut
+
Piilota sivun Aikuisten muodostelmajoukkueet alasivut
-
Aikuiset - RiverBulls
Näytä sivun Aikuiset - RiverBulls alasivut
+
Piilota sivun Aikuiset - RiverBulls alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Aikuiset - Riverettes
Näytä sivun Aikuiset - Riverettes alasivut
+
Piilota sivun Aikuiset - Riverettes alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Kausi 2012-2013
Harrasteluistelu
Näytä sivun Harrasteluistelu alasivut
+
Piilota sivun Harrasteluistelu alasivut
-
JääTaiturit
Twisselit
Salamat-ryhmä Special Olympics luistelijoille
Skate Fit & Skills (ent. kuntoluistelu)
Kilpailukalenteri
Näytä sivun Kilpailukalenteri alasivut
+
Piilota sivun Kilpailukalenteri alasivut
-
Kausi 2023-2024
Näytä sivun Kausi 2023-2024 alasivut
+
Piilota sivun Kausi 2023-2024 alasivut
-
Tähtiluistin 28.-29.10.2023
Näytä sivun Tähtiluistin 28.-29.10.2023 alasivut
+
Piilota sivun Tähtiluistin 28.-29.10.2023 alasivut
-
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
Seinäjoki SYNCHRO 2.12.2023
Näytä sivun Seinäjoki SYNCHRO 2.12.2023 alasivut
+
Piilota sivun Seinäjoki SYNCHRO 2.12.2023 alasivut
-
Kilpailukutsu ja kilpailuvahvistus
Osallistuvat joukkueet
Joukkueinfo
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
WallRiverSkate 27-28.1.2024
Näytä sivun WallRiverSkate 27-28.1.2024 alasivut
+
Piilota sivun WallRiverSkate 27-28.1.2024 alasivut
-
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
SM-Noviisit ja Juniorit Kutsukilpailu
Näytä sivun SM-Noviisit ja Juniorit Kutsukilpailu alasivut
+
Piilota sivun SM-Noviisit ja Juniorit Kutsukilpailu alasivut
-
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
Kausi 2022-2023
Näytä sivun Kausi 2022-2023 alasivut
+
Piilota sivun Kausi 2022-2023 alasivut
-
Seniorit, Juniorit, Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 5-6.11.22
Näytä sivun Seniorit, Juniorit, Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 5-6.11.22 alasivut
+
Piilota sivun Seniorit, Juniorit, Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 5-6.11.22 alasivut
-
Aikataulu ja osallistujat
Tulokset ja luistelujärjestys
Pohjanmaa Trophy 21.-22.1.2023
Näytä sivun Pohjanmaa Trophy 21.-22.1.2023 alasivut
+
Piilota sivun Pohjanmaa Trophy 21.-22.1.2023 alasivut
-
LUISTELUJÄRJESTYS ja TULOKSET
Seinäjoki Synchro 21.1.2023
Näytä sivun Seinäjoki Synchro 21.1.2023 alasivut
+
Piilota sivun Seinäjoki Synchro 21.1.2023 alasivut
-
Kilpailukutsu ja Kilpailuvahvistus
Joukkueinfo
Osallistuvat joukkueet
Näytä sivun Osallistuvat joukkueet alasivut
+
Piilota sivun Osallistuvat joukkueet alasivut
-
Tulokkaat
Noviisit
Juniorit
Seniorit
Aikuiset
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
WallRiverSkate 11.-12.3.2023
Näytä sivun WallRiverSkate 11.-12.3.2023 alasivut
+
Piilota sivun WallRiverSkate 11.-12.3.2023 alasivut
-
LUISTELUJÄRJESTYS
AIKATAULU LUISTELIJOILLA
TULOKSET
Kausi 2021-2022
Näytä sivun Kausi 2021-2022 alasivut
+
Piilota sivun Kausi 2021-2022 alasivut
-
WallRiverSkate 29.-30.1.2022
Näytä sivun WallRiverSkate 29.-30.1.2022 alasivut
+
Piilota sivun WallRiverSkate 29.-30.1.2022 alasivut
-
TULOSSEURANTA ISU
Seinäjoki Synchro 4.12.2021
Näytä sivun Seinäjoki Synchro 4.12.2021 alasivut
+
Piilota sivun Seinäjoki Synchro 4.12.2021 alasivut
-
Kilpailukutsu ja kilpailuvahvistus
Koronaohjeistus ja joukkueinfo
Osallistuvat joukkueet
Näytä sivun Osallistuvat joukkueet alasivut
+
Piilota sivun Osallistuvat joukkueet alasivut
-
Noviisit
Tulokkaat
Aikuiset
Juniorit
Minorit
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
Kausi 2020-2021
Näytä sivun Kausi 2020-2021 alasivut
+
Piilota sivun Kausi 2020-2021 alasivut
-
Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 7.-8.11
Näytä sivun Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 7.-8.11 alasivut
+
Piilota sivun Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 7.-8.11 alasivut
-
Aikataulu, osallistujat ja luistelujärjestys
Tulokset
Korona-ohjeistus
Seinäjoki Synchro 5.12.2020
A-silmut ja Kansalliset Noviisit SB-virtuaalikilpailu
Näytä sivun A-silmut ja Kansalliset Noviisit SB-virtuaalikilpailu alasivut
+
Piilota sivun A-silmut ja Kansalliset Noviisit SB-virtuaalikilpailu alasivut
-
LiveStream ja Tulokset
TÄHTI-sarjojen virtuaalikilpailu
Näytä sivun TÄHTI-sarjojen virtuaalikilpailu alasivut
+
Piilota sivun TÄHTI-sarjojen virtuaalikilpailu alasivut
-
LiveStream ja Tulokset
Pohjoisen Alueen Kevätkilpailut
Näytä sivun Pohjoisen Alueen Kevätkilpailut alasivut
+
Piilota sivun Pohjoisen Alueen Kevätkilpailut alasivut
-
LiveStream ja Tulokset
Aikataulut ja tapahtumat
Näytä sivun Aikataulut ja tapahtumat alasivut
+
Piilota sivun Aikataulut ja tapahtumat alasivut
-
Tähti-kurssi
Yhteystiedot
Näytä sivun Yhteystiedot alasivut
+
Piilota sivun Yhteystiedot alasivut
-
Valmentajat
Näytä sivun Valmentajat alasivut
+
Piilota sivun Valmentajat alasivut
-
Petra Ranta-aho
Tanja Mikkilä
Jennika Rislakeus
Eveliina Haapala
Alina Ahola
Heidi Hirvilampi
Sanna Kangaskokko
Susanna Isotalo
Ryhmävastaavat
Ajankohtaista
Kysely seuran tiedottamisesta - tulokset
29.4.2011
Katja Viertoman tekemän
kysely seuran tiedottamisesta
tulokset ovat nyt nähtävissä.
Haku
Hae
Etusivu
Seura
Toimintakäsikirja
Vastuullisuus
Urheilijapolku
Yksinluistelu
Muodostelmaluistelu
Viestintä
Koulutuspolku
Varainhankinta ja talkootyö
Hallinto ja talous
Hallitus ja sen työskentely
Hallituksen tehtävät
Hallituksen kokoukset
Tiimit
Henkilöstö- ja taloustiimi
Markkinointi ja tiedotustiimi
Tapahtumatiimi
Varainhankintatiimi
Harrastetiimi
Tähtiseuravastaava
Valmennustiimi
Seuran talous
Varainhankinta
Rekrytointi
Yhteistyökumppanit ja alennukset
Tähtiseura
Kannattajajäsenyys
Valokuvia
Materiaalit
Kiertopalkinnot
RB-Rahasto
Luistelu
Aloita luisteluharrastus
Luistelukoulu (3-7 v. ) harjoitukset kerran viikossa
Luistelukoulu (3-5 v.) harjoitukset kaksi kertaa viikossa
Soveltavan luistelun ryhmä
Jatkoryhmät
Lisää luistelun aloittamisesta
Harrastaja-ja kilpailupassit
Yksinluistelu
Timantit
Kilparyhmät
K4
K3
K2
K1
KA
Kevyt kilparyhmät
JX
K3T
Tuntien korvaaminen
Muodostelmaluistelu
Mukaan muodostelmajoukkueisiin kaudelle 2024-2025
Muodostelman kehitysryhmä /Minitulokkaat RiverKids
Tulokkaat - RiverStars
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Noviisit - RiverFalls
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Juniorit - RiverPearls
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Seniorit - RiverX
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Aikuisten muodostelmajoukkueet
Aikuiset - RiverBulls
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Aikuiset - Riverettes
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Kausi 2012-2013
Harrasteluistelu
JääTaiturit
Twisselit
Salamat-ryhmä Special Olympics luistelijoille
Skate Fit & Skills (ent. kuntoluistelu)
Kilpailukalenteri
Kausi 2023-2024
Tähtiluistin 28.-29.10.2023
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
Seinäjoki SYNCHRO 2.12.2023
Kilpailukutsu ja kilpailuvahvistus
Osallistuvat joukkueet
Joukkueinfo
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
WallRiverSkate 27-28.1.2024
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
SM-Noviisit ja Juniorit Kutsukilpailu
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
Kausi 2022-2023
Seniorit, Juniorit, Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 5-6.11.22
Aikataulu ja osallistujat
Tulokset ja luistelujärjestys
Pohjanmaa Trophy 21.-22.1.2023
LUISTELUJÄRJESTYS ja TULOKSET
Seinäjoki Synchro 21.1.2023
Kilpailukutsu ja Kilpailuvahvistus
Joukkueinfo
Osallistuvat joukkueet
Tulokkaat
Noviisit
Juniorit
Seniorit
Aikuiset
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
WallRiverSkate 11.-12.3.2023
LUISTELUJÄRJESTYS
AIKATAULU LUISTELIJOILLA
TULOKSET
Kausi 2021-2022
WallRiverSkate 29.-30.1.2022
TULOSSEURANTA ISU
Seinäjoki Synchro 4.12.2021
Kilpailukutsu ja kilpailuvahvistus
Koronaohjeistus ja joukkueinfo
Osallistuvat joukkueet
Noviisit
Tulokkaat
Aikuiset
Juniorit
Minorit
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
Kausi 2020-2021
Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 7.-8.11
Aikataulu, osallistujat ja luistelujärjestys
Tulokset
Korona-ohjeistus
Seinäjoki Synchro 5.12.2020
A-silmut ja Kansalliset Noviisit SB-virtuaalikilpailu
LiveStream ja Tulokset
TÄHTI-sarjojen virtuaalikilpailu
LiveStream ja Tulokset
Pohjoisen Alueen Kevätkilpailut
LiveStream ja Tulokset
Aikataulut ja tapahtumat
Tähti-kurssi
Yhteystiedot
Valmentajat
Petra Ranta-aho
Tanja Mikkilä
Jennika Rislakeus
Eveliina Haapala
Alina Ahola
Heidi Hirvilampi
Sanna Kangaskokko
Susanna Isotalo
Ryhmävastaavat
Ajankohtaista